فلوت کلید دار ارزان، با اسنفاده از مشاوره تخصصی همکاران ما می توانید از گالری شهر ساز، خریدی هدفمند و مناسب داشته باشید و با یک تماس تمام اطلاعات لازم درباره انواع سازها از جمله خرید انواع فلوت کلیددار را در اختیار داشته باشید.

تماس با مشاورین گالری موسیقی شهر ساز: 09126940145

 

فلوت کلیددار

فلوت کلیددار ارزان، از گذشته تا کنون انسان به نواها و آواها علاقه ی زیادی نشان داده است. او گاهی با صداهای طبیعی و گاهی هم با آفرینش‌های خود جان و روانش را آرام می‌کند. آفرینش موسیقی، در نگاه بشر هم دانش است و هم بالاترین سطح هنر به حساب می‌آید. موسیقی زبانی مشترک و فراگیر بین همه‌ی ملل و گروه‌ّهای بشری است. در این میان سازهای بادی که از نفس و لب و دهان و دندان انسان‌ها جان می‌گیرند در همه‌ی دوره‌های تاریخ تمدن حضور داشته‌اند و از قدیمی‌ترین آلات موسیقی‌ای که بشر ساخته هستند. احتمالا نی و فلوت (flute) در میان سازهای بادی هم قدمت بسیار زیادی دارد. لرزش‌های قمیش یا نوسان‌های لب و دندان نوازنده یا تغییرات کلیدهای این سازها، نواهای جادویی و دل‌انگیزی را آفریده است.

فلوت‌ها تنها عضو خانواده‌ی سازهای بادی است که قمیش ندارد. نمونه‌های اولیه ی این ساز، با چوب ساخته می‌شد و هنوز هم موجود است، ولی در طول تاریخ جنس‌ها و مواد مختلفی برای ساخت ساز فلوت به کار رفته است. فلوت کلید دار این روزها اغلب با طلا و پلاتین و نقره و آلیاژهای گران و مقاوم ساخته می‌شود، البته همچنان مدل های مختلفی از این ساز وجود دارد که با پلاستیک ساخته می‌شوند.

جالب است بدانید فولوت ها بر پایه‌ی جنس ساخت ساز نیز دسته بندی شده‌اند. موسیقی‌دانان و نوازندگان روی جنس ساز حساسند و معتقدند که کیفیت صدا و حسی که منتقل می‌شود بسیار به جنس و ساخت ساز وابسته است. یکی از مشهورترین فلزاتی که برای ساخت این ساز به کار می‌رود، آلیاژ نقره و نیکل یا ورشو (روی و مس و نیکل) است.

ساخت ساز فلوت دار

ساز فلوت‌کلیددار جز سازهای خاص به حساب می‌آید و در کلاس خاصی قرار می‌گیرد که معمولا ارکسترها از آن استفاده می‌کنند. ساخت این ساز، کار سختی است، از این‌رو بیشتر برندهای معتبر مثل یاماها، استگ و … در ساخت آن‌ّها فعال هستند و نمونه‌های دست‌ساز به ندرت دیده می‌شود. برخی از سازندگان فلوت‌هایی می‌سازند که بیشتر برای آموزش به کار می‌روند؛ برای مثال فلوت ریکوردر یاماها. برخی هدف خود را ساخت سازهایی حرفه‌ای قرار داده‌اند. برای مثال فلوت ژوپیتر کلیددار مورد علاقه‌ی نوازندگان حرفه‌ای است ولی برای مبتدیان هم ساز خوبی است.

فلوت کلیددار بر اساس تن و نوع صدایی که تولید می‌کند، دسته‌بندی می‌شود. این موضوع معیاری برای ساخت نواها و به کارگیری‌شان در آهنگ‌سازی و ارکسترهاست. این موضوع البته از طرفی با جنس ساخت ساز مرتبط است و از طرف دیگر از روش ساخت آن تاثیر می‌گیرد. همچنین براساس دسته‌بندی آوایی، سه خانواده باس و آلتو و پیکولو را داریم.

طراحی کلیدهای فلوت کلیددار

در فلوت‌ کلیددار، برخی مدل‌ ها و ساخت‌ها بسیار مشهور است ولی مسئله‌ی مهمی که باعث می‌شود ساخت آن‌ها هر چند سال یکبار بازنگری شود، مسئله طراحی کلیدهای آن است، نرمی کلیدها، نمد زیر کلیدها، نحوه‌ی رگلاژ فلوت کلیددار و… در طراحی این ساز مدنظر است و میزان کارایی و محبوبیت مدل‌های مختلف فلوت به این مسئله بستگی دارد. برای مثال فلوت کلیددار یاماها مدل YFL-212 ضمن داشتن دهانه CY که برای مبتدیان مناسب است کلیدهای ارگونومیک و بازطراحی شده دارد که برای قرارگیری مناسب انگشتان و سرعت عمل و دقت نوازنده بهینه شده است.

خرید فلوت کلیددار ارزان از شهرساز

شهرساز ارائه دهنده انواع فلوت های کلیددار با قیمت های مناسب و رقابتی می باشد که