قیمت گیتار فلامنکو   قیمت گیتار فلامنکو، از گالری شهر ساز، برای خریدی هدفمند و مناسب می توانید از مشاوره تخصصی همکاران ما استفاده کنید و با یک تماس تمام اطلاعات لازم درباره انواع سازها از جمله قیمت گیتار فلامنکو را در اختیار داشته باشید.

تماس با مشاورین گالری موسیقی شهر ساز: 09126940145

 

تاریخچه گیتار فلامنکو

موسیقی فلامنکو نوعی موسیقی دستگاهی است که متعلق به منطقهٔ آندلس می‌باشد. البته واضح است که هیچ پدیده فرهنگی-هنری به شکل مطلق مربوط به نقطهٔ خاصی نمی‌باشد. موسیقی فلامنکو و خود گیتار رگه‌هایی از اثرگذاری فرهنگ‌های عربی، یهودی را در خود دارند. گیتار فلامنکو و گیتار کلاسیک از نظر ساختار دارای یک سری تفاوت‌هایی می‌باشند. در گیتار فلامنکو روی صفحه گیتار (Sound board) معمولاً از جنس چوب صنوبر (spruce) و پشت و کنارهٔ گیتار (Back&Sides) از جنس چوب سرو (cypress) می‌باشد و بر روی رویهٔ صفحهٔ اصلی، تلق نازکی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی صفحه هنگام اجرای تکنیک ضربه با ناخن (Golpe) می‌شود که به آن گلپیدور می‌گویند.

لینک مرتبط: خرید اینترنتی گیتار

تفاوت‌های گیتار فلامنکو و گیتار کلاسیک

تفاوت‌های کلی دو گیتار را از لحاظ ساختار می‌توان تاحدودی در دسته زیر تقسیم‌بندی کرد، اما در این صفحه اشاره‌ای در مورد تفاوت‌ها در استایل، ترکیب‌بندی، گام و دستگاه‌ها نشده‌است.
 • هر دو گیتار فلامنکو و گیتار کلاسیک دارای اجدادی مشترک هستند. اساس ساختار آن‌ها همسان است و هر دوی آن‌ها با ناخن نواخته می‌شوند.
 • طریقه نگه داشتن در هنگام نواختن این دو گیتار با هم تفاوت دارد . گیتار فلامکنو را روی زانوی راست و گیتار کلاسیک بر روی زانوی چپ نواخته می شود.
 • گیتار فلامنکو غالباً کوکی تقریبی دارد که ممکن است با صدای خواننده تنظیم شود. گیتار کلاسیک برای تکنواز است و کوک کاملاً دقیق و هر نت باید به تفکیک، تمیز و روشن باشد.
 • ساختار چوبهای بکار رفته در گیتار فلامکنو، جعبه از چوب صنوبر، چوب اطراف و پایین جعبه صدا از جنس سرو آزاد، چوب پشت دستهٔ گیتار از سرو، چوب قسمت انگشت‌گذاری از آبنوس، و چوب قسمت پیچ‌های کوک و نوارهای اطراف ساز و تزیین و اطراف دهانه و پل‌ها از چوب درخت گل رز است. در گیتار کلاسیک: چوب اطراف و پایین جعبه ساز از چوب درخت گل رز و بقیهٔ قسمت‌ها مانند گیتار فلامنکو است.
 • جنس صدا در گیتار فلامنکو تیز تر و نافذتر است.
 • قطر دسته گیتار فلامنکو، کمتر از قطر دستهٔ گیتار کلاسیک است که باعث سرعت و چابکی حرکات دست چپ (نوازنده راست‌دست) می‌شود.
 • گیتار فلامنکو معمولاً کمی زرد و روشن‌تر و طبیعی چوبش را دارد، در مقابل رنگ گیتار کلاسیک‌ها معمولاً قهوه‌ای تیره است و رنگ طبیعی چوبش را دارد.
 • ساختار آن‌ها در پل برجسته‌تر است سیم در گیتار فلامنکو به دهانه ساز و بند فِرِت‌ها (پرده) (Frets) نزدیک‌ترند، پل گیتار کلاسیک بلندتر است، بنابراین سیم‌ها از دهانهٔ و پرده‌ها فاصله دارند

سبک فلامنکو چیست؟

سبک فلامنکو یکی از انواع سبک های موسیقی می‌باشد که بنابر گفته‌ها بیش‌تر متأثر از کولی‌هایی که در اسپانیا بودند می‌باشد و در گذر زمان با تحت تأثیر قرار گرفتن از فرهنگ‌های مختلف و سبک‌های موسیقی گوناگون در طول سال‌های متمادی به صورتی که امروزه شنیده می‌شود.
تغییر پیدا کرده است و به عنوان یک سبک مادر و اصلی برای گیتار به شمار می‌آید و در واقع چنین می‌توان گفت که نوازندگان گیتار با استفاده از گیتار فلامنکو یک سبک مادر را می‌نوازند و به همین دلیل پس از تمرین کردن بسیار، متمرکز و مداوم، با تسلط پیدا کردن به این سبک موسیقی تکنیکی و حرفه‌ای، اجرای سایر سبک‌های موسیقی بسیار آسان‌تر خواهد بود، این سبک موسیقی شامل موارد (محورهای) زیر می‌باشد:
 • موسیقی فلامنکو
 • آواز فلامنکو
 • رقص فلامنکو