معرفی ساز باغلا
معرفی ساز باغلا
سازشناسی , سازهای موسیقی ایرانی , معرفی سازهای زهی زخمه ای , معرفی سازهای مضرابی(زهی_زخمه ای)

معرفی ساز باغلا

 

معرفی ساز باغلا

 

ساز باغلاما ساز ملی و مخصوص اقوام ترک و منطقه‌ی آناتولی و آذربایجان می باشد که تاثیر بسیاری در انتقال فرهنگ موسیقیایی ترکی تا به امروز داشته است و در بین ترک زبانان و کرد زبانان ترکیه و شمال عراق طرف داران زیادی دارد، این ساز در پنجاه سال گذشته توسط مهاجران کرد عراقی در آذربایجان و کردستان کشورمان نیز وارد شده و در این مناطق نیز نواخته می شود، برخی معتقدند باغلاما و ساز‌های هم خانواده‌اش حاصل تعییراتی هستند که روی ساز قوپوز (ساز عاشیقی) انجام شده است و قوپوز ساز مورد استفاده اوزان‌های در صده های گذشته توسط اجداد عاشیق‌ها و بخشی‌های ترک نژاد بوده است.

تاریخچه ساز باغلاما

همانطور که گفتیم به اعتقاد برخی، ساز باغلاما (باقلاما) در اصل، ساز قوپوز ی است که تغییراتی بر روی آن انجام شده است، قوپوز سازی است که ریشه در آسیای مرکزی دارد و ریشه گرفته از فرهنگ مردم منطقه آناتولی و آذربایجان است و در موسیقی کلاسیک عثمانی، موسیقی محلی ترکی، موسیقی آذری، موسیقی کردی، موسیقی آشوری، موسیقی ارمنی، و در بخش‌هایی از سوریه، عراق، یونان و کشورهای بالکان استفاده می‌شود. باغلاما در حال حاضر ساز ملی مردم ترکیه و آنادولو می باشد و این ساز در کشور ترکیه یک ساز محبوب است. به هر ترتیب باغلاما و سازهای هم ‌خانواده آن نقش مهمی در انتقال فرهنگ و موسیقی ترکی به عصر حاضر ایفا کرده‌اند. ابزاری شبیه باغلاما امروز در حفاری های باستان‌شناسی از سومر و هیتی در آناتولی و در آثار یونان باستان یافت شده ‌است.

اسم های مختلف ساز باغلاما

در آناتولی این ساز را با نام‌های دیگری همچون بلغاری، بوزوق، جورا، چالغی، ساز، چوگور، چکو، دمبرا، دینقیر، زیمبرا و تنبور هم می‌شناسند.

کوکهای رایج ساز باغلاما

کوک های ساز باغلاما مانند سایر ساز‌های هم خانواده آن کوک‌های متفاوتی دارد که هر کدام از این کوک‌ها در نواختن سبکی خاص کاربرد دارند. این کوک‌ها عبارتند از:

  • کوک باغلاما (La, Sol, Re)
  • کوک بوزوک یا کارا (Sol, Re, La)
  • کوک مستزاد (Fa, Re, La)
  • کوک میسکت (Fa#, Re, La)

مضراب مخصوص ساز باعلاما

این ساز با مضراب پلاستیکی نرم و یا سر انگشتان دست (شلپه، شرپه) و یا مضراب‌هایی از جنس چوب یا پوست درخت گیلاس، شاخ، پرغاز و … نواخته می‌شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهدسته بندی هاحساب کاربری
جستجو

تماس سریع